"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" PODCZAS ZAWODÓW MŁODYCH ADEPTÓW WĘDKARSTWA POD OKIEM POLICJI, STRAŻY POŻARNEJ I RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

W dniu 24 sierpnia 2019 r. kolejny raz Koło PZW nr 113 z Kobióra zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji o tytuł najlepszego młodego wędkarza przystąpiło łącznie 25 uczestników z Jaworzna, Tychów, Mikołowa, Bojszów i Kobióra. Zawodnicy i zawodniczki nie spodziewali się jednak, że czekają na nich takie atrakcje jak asysta policji, straży pożarnej, czy ratownika.

Komenda Powiatowa Policji wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim (Koło nr 113 Kobiór) oraz zaproszonymi gośćmi w postaci Państwowej Straży Pożarnej i Harcerzy z 4 Drużyny wodnej z uprawnieniami ratownika sprawili, że zawody wędkarskie były wyjątkowe. Młodzi adepci wędkarstwa mogli posłuchać krótkich prelekcji na temat  "Bezpieczeństwa w wakacje nad wodą". Pszczyński profilaktyk przekazał uczestnikom odpowiadającym na prawidłowo na zadawane pytania elementy promujące  akcję "Kręci Mnie Bezpieczeństwo... Nad Wodą". Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej jak i Ratownicy przekazali wiedzę w jaki sposób ratować ludzkie życie. Każdy chętny mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową na specjalnych manekinach. Nie mogło zabraknąć przypomnienia podstawowych numerów alarmowych, aby w zagrożenia życia lub zdrowia każdy je znał. Strażacy zaprezentowali swój wóz bojowy oraz w jaki sposób używać rzutki ratunkowej celem udzielenia osobie tonącej pomocy. Wiele dzieci próbowało wykonywać takie rzuty. Wszystkie służby opuszczały miejsce zawodów wędkarskich z przekonaniem, że jeśli jakieś zdarzenie nadzwyczajne zaistnieje w przyszłości to osoby obecne podczas spotkania udzielą pomocy potrzebującym w prawidłowy sposób.